GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-03-2020 16:01

Samsun İlkadım Belediyesi maske üretmeye başladı

Samsun'un İlkadım Belediyesi'nin Kültür Merkezlerindeki eğitmenler, koronavirüs salgını mücadelesinde görev başında olan kamu çalışanlarına ücretsiz dağıtmak üzere maske üretmeye başladı.

Samsun İlkadım Belediyesi maske  üretmeye başladı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından başlatılan projede gönüllü olarak yer alan eğitmenler üçer kişilik gruplar halinde 5 ayrı atölyede maske üretimi yapıyor. 4 günlük süreçte 5 binden fazla üretimi yapılan maskeler, belediye çalışanlarının yanı sıra salgın mücadelesinde görev başında olan kamu çalışanlarına ücretsiz dağıtılıyor. 

Piyasada her türlü sağlık malzemesi fiyatlarındaki olağanüstü artışlar karşısında maskeleri kendi imkanlarıyla ucuza üreterek ücretsiz dağıtım yaptıklarını açıklayan İlkadım BelediyeBaşkanı Necattin Demirtaş, “Halkımızın mecburi durumlar dışarısında evde kalmaları bu mücadelede büyük önem taşımakta. Halkımızın evden çıkmaması için gereken ne varsa yapmakta bizlerin görevi. Bu görevi yerine getirirken canla başla çalışan belediye personelim ve diğer kamu görevlilerimiz için böyle bir çalışmanın doğru olacağını düşündük. Bu çalışmada belediyemiz kültür merkezlerinde görev yapan eğitmenlerimiz de gönüllü olarak yer aldılar ve kendi imkanlarımız doğrultusunda başarılı bir üretim süreci başlatarak maske üretmeye başladık. Kısa zamanda ürettiğimiz maskeleri de kamu çalışanlarına ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Bu anlamlı çalışmada gönüllü olarak yer alan eğitmenlerimize ve bizlerin sağlığı için kendi sağlıklarını riske atmaktan çekinmeyen kamu çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

SAMSUN HABER HATTI