25 HAZİRAN 2019 Salı 12:26
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-10-2018 20:43   Güncelleme : 03-10-2018 20:43

Samsun İlkadım Zabıtası'ndan 'fırsatçı' avı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın vatandaşlara yaptığı, "Alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin" çağrısının ardından, Samsun İlkadım Belediyesi Zabita ekipleri marketlerde fiyat farkı denetimi yaptı.

Samsun İlkadım Zabıtası'ndan 'fırsatçı' avı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın dün AK Parti'nin TBMM'deki grup toplantısında vatandaşlara yaptığı, "Alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin" çağrısının ardından, birçok kentte olduğu gibi Samsun'da da zabıta ekipleri harekete geçti. 

Samsun'un Merkez İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, market ve iş yerlerinde satışa sunulan ürünlerin, etiket ve kasa fiyatlarının farklı olup olmadığı konusunda denetimler yaptı. Marketlerde yapılan denetimlerde zabıtalar, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatlarını karşılaştırdı. Denetimlerde ayrıca, satışa sunulan ürünlerin gramaj kontrolleri de yapıldı. Zabıta ekipleri, reyon fiyatıyla kasa fiyatının farklı çıktığı marketler hakkında yasal işlem uyguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın TBMM'deki grup toplantısında vatandaşlara çağrıda bulunması ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un talimatı ile harekete geçtiklerini belirtenZabıta Müdürü Süleyman Yılmaz, “Bugün, pazar yerlerimiz ve marketlerde fiyat denetlemesi yaptık. Fahiş fiyat uygulanan marketlere cezai işlemler uyguladık. Biz bu süreçte girilmedik market ve bakkal bırakmayacağız. Yüksek fiyat koyan işletmelere ve fırsatçılara fırsat vermeyeceğiz. Etiketleri teker teker inceleyerek yüksek fiyat uygulayanlara ne gerekiyor ise yapacağız. Biz vatandaşlar tarafından da gelen ihbarları anında değerlendirerek, yasaların bize verdiği yetkileri sonuna kadar kullanıyoruz” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA