SPOR
Giriş Tarihi : 30-03-2023 13:55

Samsun İlkadım'a spor tesisi yapılıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlkadım İlçesi'nde 3 katlı spor kompleksi yapılıyor. İnşaatın yüzde 25’inin tamamlandığı belirtildi.

Samsun İlkadım'a spor tesisi yapılıyor

Samsun’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından ekonomik ömrünü tamamlayarak yıkılan Samsun Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunun yerine  İlkadım Spor Kompleksi yapılıyor.  3 katlı olarak planlanan spor kompleksinde hentbol, basketbol, voleybol antrenman sahaları, fitness salonu, olimpik yüzme havuzu, sauna, fin hamamı ve resmi turnuvaların düzenlenebileceği 1160 seyirci kapasiteli müsabaka salonu yer alacak.

‘2024’DE HİZMETE AÇACAĞIZ’
İlkadım Spor Kompleksi projesinin tamamlanmasıyla kentin yeni bir spor tesisine kavuşacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Spor, bizim en çok önem verdiğimiz hizmet alanlarımızdan birisi. Samsun, ülkemizde spor altyapısı çok güçlü şehirlerden. Belediye olarak sportif gücümüzü daha da artırmak ve ileriye taşımak istiyoruz. Çok sayıda spor projesini hayata geçirdik. Bunlardan birisi de İlkadım Spor Kompleksi. Genel anlamda proje inşaatının yüzde 25’ini tamamladık. Proje şehrimiz için çok önemli. Yüzme havuzu, antrenman sahaları her detayı özel olarak tasarlandı. 2024 yılında inşallah burayı hizmete açacağız” dedi.