GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-12-2019 16:15

Samsun İlkadım'da kaldırımlar işgal altında

Samsun'un İlkadım İlçesinde yabancı uyruklu sığınmacı sayısı ile birlikte 2. el eşya satan mağaza sayısı da artmaya başladı. Ancak art arda açılan dükkanlar nedeniyle kaldırımlar da eşya teşhir alanına döndü. Bu durum ise büyük tepki topladı ve zabıta ekiplerinin daha aktif görev yapmaları istendi.

Samsun İlkadım'da kaldırımlar işgal altında

Samsun'daki Irak ve Suriye uyruklu sığınmacı sayısındaki artış, özellikle İlkadım İlçesi'nde 2. el eşya satışı yapan mağazaların artmasına neden oldu. 

Daha önce sadece ağırlıklı olarak İlkadım ilçesindeki Talimhane Caddesi'nde faailyette bulunan 2. el eşya satıcıları, sığınmacıların daha çok bu bölgelerde ikamet etmesi üzerine giderek yayıldı. Ağabali, Saadet, Mevlevihane ve Süleymaniye Caddelerinde sayıları her geçen gün artan 2. el eşya satıcıları, buradaki kaldırımları da işgal etmeye başladı. 

Kaldırımların teşhir alanına dönüştürülmesi ise vatandaşların büyük tepkisine neden oldu. Bazı mağazalar sahiplerinin dükkan önlerindeki yola yasak olmasına rağmen plastik  duba çakarak kendilerine özel araç parkı oluşturması  ise dikkat çekti.

Vatandaşlar, bu durumu belediye zabıta ekiplerine bildirmelerine rağmen sonuç alamadıklarından yakındı. 

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA