GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-10-2019 13:39

Samsun İlkadım'da otel ve pansiyonlar denetlendi

Samsun'un İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde faaliyette bulunan otel ve pansiyonları denetledi.

Samsun İlkadım'da otel ve pansiyonlar denetlendi

İlkadım Belediyesi zabıta ekiplerine ulaşan yazılı ve sözlü şikayetler doğrultusunda ilçe genelinde bulunan otel ve pansiyonlara yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde  4 otel işletmecisine yazılı uyarıda bulunuldu.

Zabıta ekipleri, işletmelerde, iş yeri açma ruhsatı kontrolü, konaklama alanlarındaki fiyat listelerinin müşterilerin görebileceği yerlere asılıp asılmadığı, çarşaf ve yatak ile lavabo temizliği, boya ve badana temizliği, yangın önlemleri, mutfak hijyeni ve yıldız şartlarına uygunluk durumunu denetlendi. Bu çerçevede kent merkezinde 35 otel 5 pansiyona denetimi yapıldı. Mesul müdür bulundurmayan işletmelere de gerekli işlemler yapan ekipler, eksiliği görülen 4 otel işletmecisine yazılı uyarılarda bulunarak, bir sonraki denetimde bu eksiklikleri gidermeleri için süre verdi.

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, otellerin kentin turizm ve kalkınması açısından önemli olduğunu belirterek, "Kentimiz turizm potansiyeli yüksek, nüfus yoğunluğu bakımında ise İlkadım ilçemiz şehrin gözbebeği konumunda olan  bir yerleşim yeridir. Buraya gelen yerli yabancı turistleri ve misafirleri en güzel şekilde ağırlamak ve kentimizi tanıtmak görevimizdir. Bu anlamda otel işletmeleri şehrimizin kalkınmasında misafirhane görevi taşıyor. Bizde ilçemizde bulunan otellerin istenilen şartlara uygun olup olmadığını denetliyoruz. Ekiplerimiz eksikleri olan ve şartlara uygun olmayan otel ve pansiyonlar hakkında rapor tutup, uyarılara uymayan işletmelere cezai işlem uyguluyor. Otel ve pansiyonlara temizlik ve hijyen kurallarına yönelik denetimlerimizi titizlikle sıkı bir şekilde devam ettireceğiz" dedi.

SAMSUN HABER HATTI