GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-09-2018 17:33   Güncelleme : 21-09-2018 17:33

Samsun İlkadım'daki Kışla Mahallesine "Doğal Gaz" müjdesi

Samsun'a Belediye tarafından yapılan yatırımları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin İlkadım İlçesi Kışla Mahallesi sakinlerine Doğal Gaz müjdesi verdi.

Samsun İlkadım'daki Kışla Mahallesine

Sabahın ilk saatlerinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait Doğal Taş Üretim Fabrikası’na giderek yapılan çalışmaları inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, buradaki üretimin Samsun’un her yerinde kullanıldığını hatırlattı. Kent mobilyalarının büyük bir kısmının taştan çıkarıldığını da söyleyen Şahin, “Tonlarca ağırlıktaki kayalar Büyükşehir Belediyemize ait Doğal Taş Üretim Fabrikamızda adeta bir nakış gibi işleniyor. Böylelikle hem şehrin doğal parke ile dekoratif taş ihtiyacını karşılıyoruz hem de istihdam ve tasarruf sağlıyoruz. Türkiye’nin birçok şehrine de örnek olan bu fabrika da akla gelebilecek her türlü şehir mobilyası yapılabiliyor. İşçilerimizin büyük emekleriyle ortaya çıkan bu eserler Samsun’umuzun güzelliğine güzellik katıyor” dedi. 
                         
KIŞLA MAHALLESİNE DOĞALGAZ MÜJDESİ
Başkan Şahin, taş ocağı ziyaretinin ardından Kışla Deresi üzerinde gerçekleştirilen ıslah çalışmalarını inceledi. Bölgede yaşayan binlerce vatandaşın sorununa neşter vurulduğunu, çalışmalar tamamlandığında bölgede doğalcgaz sorununun ortadan kalkacağını vurgulayan Başkan Şahin, “Kışla Deresi'nde devam eden dere ıslah çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşlarımız rahat olsun. Çalışmalarımızı en kısa sürede nihayete erdirip bölgedeki doğal gaz sorununun çözümü için gereken ne ise yapılacaktır” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI