28 MART 2020 Cumartesi 19:49
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-01-2020 16:59

Samsun İlkadım'dan depremzedelere yardım malzemesi

Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem felaketinin yaraları sarılmaya devam ederken Samsun'un İlkadım Belediyesi tarafından başlatılan kampanyada toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi.

Samsun İlkadım'dan depremzedelere yardım malzemesi

Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem  sonrasında bölgenin yaraları sarılmaya devam ederken bir yardım eli de İlkadım Belediyesi'nden uzandı. İlkadım Belediyesi öncülüğünde yapılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından tahsis edilen araca yüklenerek Elazığ’a uğurlandı.

Yaşanan felaket sonrası birlik ve beraberlik mesajı veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Soğuk kış gününde tüm Türkiye'yi derinden etkileyen deprem felaketi, hepimizi derinden yaralamıştır. Ben bu acıya  Sakarya depreminde yaşayan depremzede vatandaşlarımızın içinde bulunduğu durumu ve  duyguları derinde yaşayan birisiyim. Hepimizin bildiği gibi birkaç gün önce, Elazığ ve Malatya'da bir deprem olayı yaşandı. Bu depremde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Biz bu yardımları yardım aracı ile deprem bölgesine gönderiyoruz. Vatandaşlarımızın asıl  ihtiyacı olan kullanılmamış giysi, yiyecek, ısıtıcı, battaniye, biberon ve bebek maması, talep edilen malzemelerinde oluşan yardım paketlerini bir an önce depremzede vatandaşlarımıza ulaştıracağız ”dedi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA