GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-11-2020 02:03   Güncelleme : 27-11-2020 02:03

Samsun iş dünyasının acı kaybı! Cemal Yeşilyurt vefat etti

Samsun İş dünyasının duayen sanayicilerinden, Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt, 82 yaşında vefat etti.

Samsun iş dünyasının acı kaybı! Cemal Yeşilyurt vefat etti

Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşları arasında yer alan ve başta eğitim, sağlık olmak üzere bir çok alanda sosyal sorumluluk projelerine destek veren hayırsever iş insanı Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt vefat etti.

Yakalandığı hastalık nedeniyle uzun süredir tedavi gördüğü belirtilen duayen sanayici Cemal Yeşilyurt'un vefatı Samsun iş dünyasında üzüntüye neden oldu. Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, "İlimizin hayırsever iş insanı, Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı değerli büyüğümüz Cemal Yeşilyurt'un vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım.Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dilerim. Mekanı cennet olsun" derken,  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de mesajında, "Şehrimizin sevilen hayırsever iş insanı, Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt ağabeyimizin vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun" sözlerine yer verdi.

OF'TA TOPRAĞA VERİLECEK
Bu arada  82 yaşında hayatını kaybeden Cemal Yeşilyurt'un cenazesi, 27 Kasım Cuma günü  saat 13.30'da Tekkeköy Yeşilyurt Demir Çelik Camine getirilecek ve burada helalleşme yapılacak. Ardından cenazesi Trabzon'un Of İlçesi'ne getirilecek ve 28 Kasım Cumartesi günü öğle namazına müteakip toprağa verilecek.

SAMSUN HABER HATTI