GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-08-2023 11:41

Samsun Kent Park’a 'Elektronik Futbol Kalesi’ kuruldu

Samsun'daki Kent Park'a belediye tarafından elektronik futbol kalesi kuruldu. Geleneksel kalelerin yerine geçen ve oyuncuların gerçek topla vuruş yeteneklerini ve hedeflemelerini test eden yeni oyun grubuna ise gençler büyük ilgi gösterdi.

Samsun Kent Park’a 'Elektronik Futbol Kalesi’ kuruldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Atakum'da 31 bin metrekarelik alanda inşaa edilen ve içerisinde yürüyüş parkurları, oyun alanları, büfe, kafe ve aktivite alanlarının yer aldığı Kent Park'a elektronik futbol kalesi kuruldu.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Ekrem Şahin,  yeni eğlence ekipmanına gençlerin büyük ilgi gösterdiğini belirterek, "Samsun futbol şehri, çok iyi oyuncular da yetişiyor. Bu nedenle gençleri, çocukları futbola alıştırmak, topa düzgün, isabetli vurabilmek, topu dengeli kullanabilmeleri adına Karadeniz Bölgesinde tek olan bir oyun grubu kurduk. Elektronik futbol kaleleri, geleneksel kalelerin yerine geçen ve oyuncuların vuruş yeteneklerini ve hedeflemelerini test eden yenilikçi bir konsept sunuyor. Bu özel kaleler, hassas sensörler ve yüksek hızlı kameralarla donatılmış durumda. Oyuncunun vuruşu ve topun gidişi, bu sensörler ve kameralar sayesinde tam anlamıyla izleniyor ve değerlendiriliyor. Bu kaleler oyuncunun vuruşunun doğruluğunu ve hızını anında analiz ederek, gol veya kaçırma sonucunu anında ekranda gösteriyor. Eğlenceli ve kaliteli bir zaman geçirmek isteyen gençlerimizi ve çocuklarımızı  bu yeni oyun grubumuza bekliyoruz" dedi.