GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-01-2020 02:40

Samsun Kocadağ'da kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu

Samsun'un başta Atakum ilçesi Kocadağ olmak üzere bazı yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Kocadağ'da kar kalınlığı 15 santimetre olarak ölçüldü.

Samsun Kocadağ'da kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu

Samsun'da hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte yüksek kesimlere kar yağdı.  Atakum ilçesi sınırlarındaki şehir merkezine 30 kilometre mesafede bulunan  bin 350 rakımlı Kocadağ'da kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu. Bu nedenle  karın keyfini çıkarmak isteyenler bölgeye adeta akın etti. 

Kar yağışı Samsun'un bazı ilçelerindeki yüksek kesimlerinde de etkili oldu. Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün hava tahmin raporuna göre, bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu,  kıyılarda yağmur, iç kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde olacak.

Pazartesi günü  en düşük sıcaklık Ladik'te -1, Havza'da 0,  Asarcık, Kavak ve Vezirköprü'de 1'er derece olacak. Samsun merkez ilçelerinde (İlkadım, Atakum, Canik) en düşük sıcaklık 6, en yüksek 9 derece olacak. Salı günü ise il geneli parçalı ve az bulutlu şeklinde olması bekleniyor.

SAMSUN HABER HATTI