GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-07-2020 13:50   Güncelleme : 17-07-2020 13:50

Samsun Ladik'te vatandaş talep etti, zabıta ağaçtan vişne topladı

Samsun'un Ladik İlçesi'ndeki belediye zabıta ekipleri, 70 yaşındaki Fadime Taşdemir'in talebi üzerine gittikleri evinin bahçesinde ağaçtan vişne topladı.

Samsun Ladik'te vatandaş talep etti, zabıta ağaçtan vişne topladı

Samsun'un Ladik İlçesi Şehreküstü Mahallesi'nde eşiyle birlikte oturan 70 yaşındaki Fadime Taşdemir, bahçesinde bulunan ağaçlardaki vişneleri rahatsızlığı nedeniyle toplayamayınca belediye zabıta ekiplerinden yardım istedi.

Bunun üzerine 3 zabıta personeli Fadime Taşdemir'in talebini yerİne getirdi ve ağaçlardaki vişneleri toplamaya başladı. Poşetlere konulan vişneleri FadİMe Taşdemir'e teslim eden ekipleri daha sonra görev yerlerine döndü. Bu durumdaN oldukca memnun olduğunu belirten Fadime Taşdemir, "Eşim ile birlikye oturuyoruz. İkimizin de sağlık problemi var. Bu nedenle bahçemizdeki vişneleri toplayamamıştık. Zabıtaya telefon açıp "yardım edebilirmisiniz" diye sordum, onlar da olumlu cevap verdi. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel ise zabıta ekiplerinin vişne toplamasına ait fotoğrafları sosyal medya hesabından, "Fadime Teyzemiz rahatsız olduğu için vişnelerini toplayamamış ve Belediyemizi arayarak yardım talebinde bulunmuş. Belediye olarak görev ve sorumluluklarımızı yerine getirirken, vatandaşlarımıza da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda da Zabıta ekiplerimiz Fadime Teyzemizin vişnelerini toplayıp, hayır duasını aldılar. Zabıta ekiplerimize teşekkür ediyorum" sözleriyle paylaştı.

SAMSUN HABER HATTI