GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-11-2019 16:45   Güncelleme : 25-11-2019 16:48

Samsun merkezli 13 ilde FETÖ operasyonu: 15 şüpheli yakalandı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada FETÖ'nün iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü ve kontörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edilen 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Bu kapsamda Samsun merkezli 13 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 15 kişi yakalandı.

Samsun merkezli 13 ilde FETÖ operasyonu: 15 şüpheli yakalandı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında, örgütün mahrem yapısındaki kişilerle ankesörlü ve kontörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edilen 16'sı muvazzaf, 2'si kapatılan askeri okul öğrencisi toplam 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Bu kişilerin yakalanması için de  Samsun merkezli, İstanbul, Aydın, Antalya, Ankara, Mersin, Şırnak, Siirt, Kayseri, Şanlıurfa, Kocaeli, Mardin ve İzmir'de eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonlarda gözaltı kararı verilen 18 şüpheliden 15'i yakalandı.  Adreslerinde bulunamayanların yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI