ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 23-02-2021 13:19   Güncelleme : 23-02-2021 13:19

Samsun merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon: 57 gözaltı

Samsun merkezli İstanbul, Adana ve Ordu illerinde organize suç örgütüne yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 57 şüpheli yakalandı. Bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda 19 adet değişik çaplarda ruhsatsız tabanca ve 9 adet tüfek de ele geçirildi.

Samsun merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon: 57 gözaltı

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Samsun merkezli İstanbul, Adana ve Ordu illerinde; kasten adam öldürme/azmettirme, cebir ve tehdit yöntemleri ile ihaleye fesat karıştırma, suç örgütünün korkutucu gücünü kullanarak nitelikli yağma, yağmaya yönelik silahlı tehdit, işyeri kurşunlama, silahla kasten yaralama, mala zarar verme, suç örgütüne gelir sağlamaya yönelik uyuşturucu madde ticareti, örgüte gelir sağlamak amacıyla kumar oynatmak, soruşturmanın gizliliğinin ihlali, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, suçlunun kayrılması olaylarını  gerçekleştiren Organize Suç örgütlerine yönelik Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlattı.

Bu kapsamda 4 ilde sabaha karşı 111 ekip ve 528 personel ile tespit edilen adreslere yapılan eş zamanlı operasyonlarda 57 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 19 adet değişik çaplarda ruhsatsız tabanca,  9 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca,  1.168 adet değişik çaplarda tabanca fişeği, 86 adet kartuş ve 30 adet kurusıkı tabanca fişeği, bir miktar uyuşturucu madde, dijital materyaller ve çok sayıda belge de ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği açıklandı.

SAMSUN HABER HATTI