ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 09-04-2021 13:10   Güncelleme : 09-04-2021 13:10

Samsun merkezli 4 ilde suç örgütüne operasyon: 24 gözaltı

Samsun merkezli İstanbul, Gaziantep ve Şanlıurfa'da suç örgütüne yönelik eş zamanlı düzenlenen operasyonda 24 şüpheli ile birlikte 14 tabanca, 5 pompalı ve dijital materyaller ele geçirildi.

Samsun merkezli 4 ilde suç örgütüne operasyon: 24 gözaltı

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, organize suç örgütlerinin ve karışmış oldukları suçların deşifre edilmesine yönelik çalışna başlatıldı. Yapılan teknik ve fiziki takip sonrasında ise silahlı organize suç örgütünün kasten öldürme/azmettirme, nitelikli yağma, silahlı tehdit, silahla kasten yaralama, mala zarar verme, uyuşturucu madde ticareti, silah ticareti, hakaret suçlarını işlediği tespit edildi.

Ardından da  silahlı organize suç örgütü üyelerinin yakalanmasına yönelik Samsun merkezli İstanbul, Gaziantep ve Şanlıurfa'da 60 ekip ve 206 personelin katılımıyla, tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 24 şüpheli ile birlikte 14 adet değişik çaplarda ruhsatsız tabanca, 472 adet değişik çaplarda tabanca fişeği, 5 adet pompalı tüfek ve 104 adet dolu kartuş, 3 adet kurusıkı tabir edilen tabanca, 2 adet muşta, 13 adet bıçak, bir miktar uyuşturucu madde, dijital materyaller ve çok sayıda belge ele geçirildi.

Yakalanan şüphellerle ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI