GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-09-2022 16:00

Samsun merkezli eş zamanlı hırsızlık operasyonu: 18 gözaltı

Samsun'da bu yıl içinde meydana gelen 18 hırsızlık olayının faillerinin yakalanması için Kırıkkale ve Kayseri’nin de aralarında olduğu kentlerde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 18 kişi yakalandı.

Samsun merkezli eş zamanlı hırsızlık operasyonu: 18 gözaltı

Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şubesi Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği tarafından bu yıl il genelinde meydana gelen faili meçhul ev soygunu olaylarının aydınlatılabilmesi için çalışma  başlatıldı.

Bu kapsamda  18 olaya karıştığı tespit edilen şüphelilerin yakalanması için bu sabah saat 06:00'da  Samsun il merkezi, Kırıkkale ve Kayseri’de 21 ekip ve 69 personelin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenlendi. Tespit edilen adreslere yönelik düzenlenen operasyonda 18 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanandan birinin hırsızlık suçlarından 41 yıl, diğerinin de 19 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu belirlendi. Operasyonda, hırsızlık malzemesi olduğu değerlendirilen ziynet eşyası ve bir miktar para da ele geçirildi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, halkın huzuru ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla etkin mücadelenin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da azim ve kararlılıkla sürdürülmeye devam edileceğini söyledi.