ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 20-01-2021 09:16   Güncelleme : 20-01-2021 09:16

Samsun merkezli kablo hırsızlığı operasyonuna 7 tutuklama

Samsun merkezli Diyarbakır, Antalya ve Bursa'da tespit edilen adreslere eş zamanlı yapılan operasyonda piyasa değeri 20 milyon TL olan 50 bin metre uzunluğunda enerji nakil hattı kablosu hırsızlığına karıştığı iddiasıyla yakalanan 24 kişiden 7'si tutuklandı.

Samsun merkezli  kablo hırsızlığı operasyonuna 7 tutuklama

Samsun İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve JASAT timleri, Samsun merkezli Diyarbakır, Antalya ve Bursa'da enerji nakil hattı kablosu hırsızlığına karışan şüphelilerin yakalanmasına yönelik 26 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Piyasa değeri yaklaşık 20 milyon TL olan 50 bin metre uzunluğunda enerji nakil hattı kablosu çaldıkları iddia edilen 24 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Bu kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 4 bin metre bakır telefon kablosu, 13 cep telefonu, 20 sim kart, 3 flaş bellek ve hafıza kartları, elektrik sayacı da ele geçirildi. 

Samsun İl Jandarma Komutanlığı'nda sorgulanan şüphelilerden 11'i savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Kavak İlçesinde adliyeye sevk edilen 13 kişiden V.D, E.D, F.D, H.B, E.D, V.C. ve S.Ö. tutuklandı, 6 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAMSUN HABER HATTI