GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-05-2019 16:15

Samsun MYO öğrencileri Vezirköprü'de okul kapılarını boyadı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Samsun Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakım ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, Vezirköprü ilçesinde önce mahalle okullarındaki çocukları sevindirdi ardından da kendi kütüphaneleriyle kitaplarını paylaştı.

 Samsun MYO öğrencileri Vezirköprü'de okul kapılarını boyadı

Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri Vezirköprü’de bulunan biri ilkokulda, diğeri ortaokulda olmak üzere çocukların kütüphanelerine yeni kitaplar kazandırmayı amaçlayan ‘Kitap Toplama Seferberliği’ gerçekleştirdi.

Kampanya sonucunda toplanan bin 200 kitap, Vezirköprü Narlısaray İlkokulu Türkçe Öğretmeni Nurgül Kartal’a ve Mezra Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ali Kemal Kartal’a, Samsun MYO’da teslim edildi. Öğrenciler okullar için topladıkları kitapların yanı sıra, Güzel Sanatlar Fakültesi Kütüphanesi’ne de yaklaşık 250 kitap armağan ederek tüm öğrencilerin gelişimine katkıda bulundu.

Kitapların teslim edilmesinde, Samsun MYO Müdürü Prof. Dr. Güray Erener ile Çocuk Gelişimi Programı öğretim elemanı Öğr. Gör. Halil İbrahim Ertuğ da hazır bulundu.

Bir farkındalık ve duyarlılık örneği olan etkinlik karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun MYO Müdürü Prof. Dr. Güray Erener, böylesi sosyal sorumlulukların yayılarak devam etmesini temenni etti. Erener, etkinlikte görev ve sorumluluk üstlenen herkese teşekkür etti.

Samsun Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakım ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, kitap bağışıyla yetinmeyip aynı zamanda Yüksekokulun giriş katının kapılarını boyayarak rengârenk hale getirdi.