25 EYLÜL 2018

Samsun OMÜ Hayvan Hastanesi 7 gün 24 saat acil hizmet verecek

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi 1 Kasım 2017 itibariyle 7 gün 24 saat acil klinik hizmeti vermeye başladı.

Samsun OMÜ Hayvan Hastanesi 7 gün 24 saat acil hizmet verecek

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, 7 gün 24 saat acil klinik hizmeti vermeye başlayan Veteriner Fakültesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ndeki ilk nöbet mesaisine katıldı.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Murat Güzel, Dekan Yardımcıları Prof.Dr. Timur Gülhan ve Doç.Dr. Harun Albayrak, Klinik Bilimler ve İç Hastalıkları Anabilim Dalı ve aynı zamanda Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mehmet Tütüncü, Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ahmet Özak, Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Murat Fındık'ın da katıldığı mesaide konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç yakın zamanda gerçekleşen Veteriner Fakültesi'nin Akademik Kurul Toplantısı’nda Veteriner Fakültesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin 7/24 hizmet verecekleri taahhüdünde bulunduklarını anlattı ve bunu 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren hayata geçirdiklerini söyledi. Ülkemizde özellikle mesai saatleri dışında şekillenen acil vakalara hizmet verebilme hususunda büyük bir adım attıklarına dikkat çeken Rektör Bilgiç, bu uygulama neticesinde Karadeniz Bölgesi’nde tek ve eşsiz olan bu hastane ile önemli bir sıkıntıya çözüm getireceklerinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Murat Güzel ise, 1 araştırma görevlisi ve 4 öğrenciyle 24 saat nöbete başladıklarını belirterek hem artan talepleri karşılayabilmek için hem de mesai saatleri dışında acil ve hasta vakalara çözüm ve tedavi hizmeti sunabilmek adına Hayvan Hastanesi’nin 7 gün 24 saat hizmet vereceğini vurguladı. Dekan Güzel bunun yanı sıra bu mesai ile birlikte hasta hospitalizasyonunu (tedavi hizmetleri) üst seviyeye çıkarmak suretiyle hizmet kalitesini arttırmayı amaçladıklarını dile getirdi. Deneyimli ve uzman kadrosuyla birçok hastalığa tedavi seçenekleri sunduklarına işaret eden Dekan Güzel bu anlayış ve bakışla hizmet vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Konuşmalardan sonra Rektör Bilgiç, Dekan Prof. Dr. Murat Güzel ve beraberindekilerin eşliğinde birimleri gezerek incelemelerde bulundu. Rektör Bilgiç bu esnada Hastane’nin ilk acil vakası olan hasta köpek hakkında da ekipten bilgi alarak sahibine geçmiş olsun dileğinde bulundu.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü