GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-05-2024 17:37

Samsun OMÜ Hayvan Hastanesi'nde can dostlara lazerli tedavi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde, düşük doz lazer cihazı ile can dostları tedavi edilmeye başlandı.

Samsun OMÜ Hayvan Hastanesi'nde can dostlara lazerli tedavi

Türkiye’de Veteriner Fakülteleri arasında 2’inci, bölgede ise 1’inci uygulama merkezi olan Samsun OMÜ, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Prof. Dr. Didem Pekmezci yönetiminde, Dr. Öğretim Üyesi Ümit Özcan ile Araştırma Görevlisi Dr. Zeynep Nurselin Kot’un eşlik ettiği ekip, 'K-LASER Veteriner Düşük Doz Lazer Cihazı' ile can dostlar tedavi ediliyor.

Lazer tedavisi hakkında açıklamada bulunan Prof. Dr. Pekmezci, “Veteriner Düşük Doz Lazer Terapi (Low-Level Laser Therapy - LLLT), özellikle son yıllarda dikkat çeken ve hayvan sağlığında başarıyla uygulanan yenilikçi bir tedavi yöntemi. Bu terapi, iyileşme süreçlerini hızlandırma, ağrıyı azaltma ve inflamasyonu kontrol altına alma konularında önemli avantajlar sunuyor. Dolayısıyla Düşük Doz Lazer terapi, hayvan dostlarımıza büyük bir konfor sağlıyor. Bu yenilikçi tedavi yöntemi, hayvanların yaşam kalitesini artırmak, iyileşme süreçlerini hızlandırmak ve tedavi etkinliğini arttırmak amacıyla tercih ediliyor. Veteriner Düşük Doz Lazer Terapi ile hastalarımızda akut/kronik ağrı yönetimi, dermatolojik problemler, inflamatuar hastalıklar, pankreatitis, sistitis, felin kronik gingivostomatitis ve yara iyileşmesi gibi bir çok durumda kullanılmaktadır. Ülkemizde Veteriner Fakülteleri arasında ikinci, bölgemizde ise birinci uygulayıcı merkeziyiz ve büyük mutluluk duymaktayız” dedi.