GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-07-2020 05:52   Güncelleme : 22-07-2020 05:52

Samsun ÖMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde mezuniyet töreni

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinin 42. mezuniyet töreni, koronavirüs önlemleri nedeniyle az sayıda mezunun katılımı ile temsilen gerçekleşti. Mezunların bir kısmı ise dijital ortamdan törene katılarak arkadaşlarıyla birlikte meslek yemini etti.

Samsun ÖMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde mezuniyet töreni

Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 91, Ebelik bölümünden 66, Hemşirelik bölümünden 121, Sağlık Yönetimi bölümünden 30 ve Sosyal Hizmet bölümünden 52 öğrenci mezun oldu. Toplamda 360 öğrencisinin mezun olarak mesleklerine adım attığı tören, açılış konuşmalarıyla başladı. 

Mezun öğrenciler adına konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Birincisi Hemşirelik Bölümünden Sevde Külcüömeroğlu, 4 yıl süren eğitim öğretim hayatlarının sonuna geldiklerini belirterek bundan sonraki yaşamlarında mesleklerini en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. 
 
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Terzi ise genç mezunların heyecanlarını paylaşarak yaptığı konuşmasında, “Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde ve güçlü eğitim kadrosuna sahip Sağlık Bilimleri Fakültesi mezun öğrencilerin Covid-19 pandemisi sürecinde nitelikli bir eğitim aldığını ve yeterli donanıma sahip olarak mezun olduklarını dile getirdi. Dekan Terzi,  “Öğrencilere meslek hayatlarında bilim ışığında kendilerini geliştirmelerini ve nitelikli sağlık hizmetleri sunmaları konusunda her daim üniversitenin ve fakültenin desteğinin yanında olduğunu bilmenizi isterim’ ifadelerine yer verdi.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’in şehir dışında olduğundan onun adına mezuniyete katıldığını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran da, OMÜ’nün köklü bir üniversite, Sağlık Bilimleri Fakültesinin ise çok hızlı büyüyen bir fakülte olduğunu söyledi. Kuran, sağlık ve sağlık çalışanlarının önemini bildiklerini ancak pandemi sürecinde bunu daha iyi fark ettiklerini vurguladı. Pandemi süreci nedeniyle dar bir mezuniyet töreni yapmak zorunda kaldıklarını belirten Kuran, konuşmasının devamında ise “OMÜ sizin eviniz buradaki kapı size her zaman açıktır, bu duygularla sizi halkın hizmetine gönderiyoruz” diye konuştu.

Fakülte birincisi Sevde Külcüömeroğlu’nun mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Törende Fakülte ikincisi Hemşirelik Bölümünden Büşra Korucu ve Fakülte üçüncüsü Ebelik Bölümünden Merve Fidan’a başarı belgeleri verildi. 

SAMSUN HABER HATTI