GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-12-2019 13:17

Samsun OMÜ Ziraat Fakültesi öğrencilerinden 'Tohum' sergisi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü ve Tarımsal Biyoteknoloji 4. sınıf öğrencileri, Tohum Bilimi ve Teknolojisi ve Tohumculukta Biyoteknoloji dersi kapsamında 'Tohum Sergisi' açtı.

Samsun OMÜ Ziraat Fakültesi öğrencilerinden 'Tohum' sergisi

Samsun OMÜ Ziraat Fakültesi son sınıf öğrencileri tarafından açılan ve Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinin katılımı ile gerçekleşen sergide, Tarla Bitkileri Bölümü ve Tarımsal Biyoteknoloji bölümünün 70 ayrı projesi sergilendi. Tarla Bitkileri bölümünden 42, Tarımsal Biyoteknoloji bölümünden 30 öğrencinin 14 hafta boyunca hazırladığı projeleri ziyaretçiler inceleyebilecek.

“Tohumu ve bitkiyi eşleştirerek tanımak”
Dersi yürüten ve serginin Moderatörlüğünü yapan Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Şahane Funda Arslanoğlu “Öğrencilerimiz dersimiz kapsamında; tohum, tohumculuk gibi kavramları, bitki ekim zamanlarını, bitkilerin Türkçe ve Latincesini öğreniyorlar. Bu projenin amacı ise öğrencilere tohum ve tohumculuğu başkalarına yaratıcı bir şekilde nasıl anlatabileceklerini göstermektir. Sergilenen projeler, geçen sene olduğu gibi ilk ve ortaokullardaki öğrenciler ile buluşturulacak” dedi. 

Bu arada hazırlığı 14 hafta süren projelerini eğlenceli materyallerle sunan öğrencilerin sergisini, farklı bölümlerden öğrenciler ve akademisyenler de  ziyaret etti.  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen sergi, yoğun ilgi gördü. 

SAMSUN HABER HATTI