25 HAZİRAN 2019 Salı 10:53
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-01-2019 14:45   Güncelleme : 03-01-2019 14:45

Samsun OMÜ'de kütüphanede sınava hazırlanan öğrencilere çorba!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin (OMÜ) yeni Merkez Kütüphanesi'nde, sınavlara hazırlanan öğrencilere Akil Gençlik Topluluğu tarafından ücretsiz çorba dağıtılmaya başlandı.

Samsun OMÜ'de  kütüphanede sınava hazırlanan öğrencilere çorba!

Samsun OMÜ Üniversiteli Akil Gençlik Topluluğu, zorlu final sınavları maratonunda yorulan ve enerjileri azalan öğrencilere çorba ikramına başladı. Öğrencilere yönelik olarak başlatılan çorba ikramına Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç de katıldı.

Gece geç saatlerde sürpriz yaparak yeni Merkez Kütüphane’yi ziyaret edip öğrencilerle birlikte çorba içen Rektör Bilgiç samimi sohbetiyle onlara moral verdi. Öğrencilerin istek ve sıkıntılarına kulak veren Rektör Bilgiç, her bir öğrencinin kendileri için değerli olduğuna ve her zaman öğrenci dostu ve odaklı yönetim anlayışını benimsemeye özen gösterdiklerine işaret ederek sınavlarda bütün öğrencilere başarılar diledi.

Yeni Merkez Kütüphane’nin özellikle sınav dönemlerinde oldukça rağbet gördüğünü belirten Rektör Bilgiç, öğrencilerin ve diğer kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını gidermeye dönük önlemler almaya başladıklarını, sunulan hizmeti üst düzeye çıkarmak için sık sık denetim yaptıklarını dile getirdi. Yeni Kütüphane’nin sadece sınav dönemlerinde değil, her zaman rağbet görmesi gereken bir mekân olduğuna dikkat çeken Rektör Bilgiç, Üniversitede ve kentte kütüphane kültürünün oluşması konusunda kararlı olduklarını söylerken herkesi sıkı bir kütüphane kullanıcısı olmaya davet etti.

Rektör Bilgiç, ayrıca Kütüphane personeli ile de bir araya gelerek öneri ve talepleri dikkate alıp problemlerin çözümü noktasında istişarede bulundu. Etkinlik sırasında Üniversiteli Akil Gençlik Topluluğu üyeleri de ders çalışan öğrencilerle röportaj yaparak çorba ikramıyla ilgili fikir ve memnuniyetleri dair geri dönüşler aldı.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA