18 AĞUSTOS 2018

Samsun OMÜ´de MYO öğrencileri kep fırlattı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi´ne bağlı Samsun Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini alarak kep fırlattı.

Samsun OMÜ´de MYO öğrencileri kep fırlattı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne bağlı Samsun Meslek Yüksekokulu (MYO) 2016-2017 akademik yılı mezunları, yapılan törenle mezuniyetlerini kutladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Kampüsü’ndeki 19 Mayıs Sahnesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde 11 bölümden yaklaşık 700 öğrenci geleceğe kep fırlattı.

Yoğun bir katılımın olduğu mezuniyet törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Güray Erener, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, yüksekokul müdürleri, akademisyenler, idari personel ile mezun aileleri ve yakınları katıldı.

Bu okuldan birer kıvılcım olarak ayrılıyoruz
Üçılış konuşmasında mezunlar adına söz alan okul birincisi Hilal Genç, mezuniyetle hayatlarının önemli bir noktasına adım attıklarını belirterek, “Bütün öğrenci arkadaşlarım adına eğitimimiz için bütün imkânlarını seferber eden okulumuza, hayata hazırlanmamızda büyük rol sahibi olan hocalarımıza ve hayatımızın her evresinde bulunan ve bulunmaya devam edecek olan ailelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatımızda başarımızı devam ettirmek zorundayız. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi şimdi bu okuldan birer kıvılcım olarak ayrılıyoruz. Elbette geri dönüşümüz bir ateş gibi olacaktır. Tüm arkadaşlarıma yeni hayatlarında başarı ve mutluluk diliyorum. Hepimizin yolu ve bahtı açık olsun” dedi.

Bu ülkenin en büyük değeri ve zenginliği sizlersiniz
Ardından Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Güray Erener, mezun gençlere hitaben yaptğı konuşmada, “Sizden isteğimiz, yaptığınız işleri, bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak yapmanızdır. Zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin. Çevrenizde sizin gibi olmayan insanlara karşı sakin, sabırlı ve anlayışlı olun. Doğru bildiklerinizi onlarla paylaşmaktan çekinmeyin. Sadece iyi bir bilgisayarcı, çocuk gelişimci, girişimci, iyi bir öğretmen ya da iyi muhasebeci olmak yetmez, aynı zamanda inancı, irfanı ve ahlakıyla iyi bir insan olmamız gerekiyor. Hızlı bir değişimin yaşandığı dünyada insan sevgisi ve insana saygı, hoşgörü, dostluk, aileyi sevmek ve önemsemek, görev ve sorumlulukları onurlu ve iyi bir şekilde yerine getirmek ve daha da önemlisi yüksek ahlaklı olmak değişmez ve eskimez değerlerdir. Şunu da lütfen unutmayın, sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil, ülkemiz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız. Bu ülkenin sizler dışında güvenebileceği kaynağı ve zenginliği bulunmamaktadır. Bizim için elde edilebilecek en büyük ödül sizlerin başarısı ve mutluluğudur" dedi.

Bugüne kadar çocukları için yaptıkları fedakârlık adına ailelere de şükranlarını sunan Prof. Dr. Erener, “Bugün o fedakârlığın karşılığı olarak evlatlarınızın hak ettikleri diplomalarıyla işlerinde başarıyla yükseldiklerini görecek ve onlarla gurur duyacaksınız” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan ise 2008-2010 yılları arasında müdürlüğünü yaptığı Samsun MYO’nun, öğrencisi, akademisyeni ve öğrenci velileri ile kendisi için çok özel bir anlam taşıdığını vurguladı ve “Bir tarafta sevgili öğrencilerimiz, diğer yanda yüreğini açmış ve her şeyiyle evladına destek olan fedakâr velilerimiz, öte tarafta bütün gayretini ortaya koyan akademisyenlerimiz. Öyle güzel bir iş birliği ki, zaman geldi, geçti ve şimdi mezuniyetle taçlanıyor. Dolayısıyla çok güzel ana tanıklık ediyoruz. Genç mezunlarımızı yürekten tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Dereceye giren öğrenciler sahnede
Törende, okul derecesine giren öğrenciler konuşmaların ardından sahneye çağrıldı. Yüksekokulu birincilikle bitiren Hilal Genç, zorlu maratonda ikinci sırada yer alan Ali Fuat Aldan ve üçüncülükle dereceye giren Sevtap Samancı’ya ödül ve başarı belgeleri protokol tarafından takdim edildi.

Kepler havada
Program birincileri ve diğer mezun öğrencilere öğretim üyeleri tarafından belgelerinin verilmesinin ardından tören, kep merasimi için Güzel Sanatlar Kampüsü bahçesinde devam etti. Diplomalarını alan öğrenciler müzik eşliğinde geri sayım yaparak hep birlikte keplerini havaya fırlattı. Büyük bir coşku ve heyecana sahne olan mezuniyet töreni sırasında aileler de çocuklarının yaşadığı bu özel ve anlamlı ana şahit oldular. Törende öğreniler birbirlerille vedalaşırken gözyaşı döktü.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler