EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-09-2019 15:35

Samsun OMÜ'de öğrenciler dersbaşı yaptı

Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılına tekabül eden 2023 yılında mezuniyet coşkusu yaşayacak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin (OMÜ) yeni öğrencileri dersbaşı yaptı.

Samsun OMÜ'de öğrenciler dersbaşı yaptı

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk asrını dolduracağı yılda öğrenimlerini tamamlayacak olan 2023 sınıfları, üniversiteli olmanın heyecanıyla fakültelerinde ilk derslerine katıldı. 2019 girişli öğrenciler, 4 yılın ardından Cumhuriyetimizin 100. yılında mezun olmanın kıvancını yaşayacak. 

Kişisel ve mesleki gelişimleri açısından hayatlarının en özel ve en güzel dönemlerinden biri olacak bu zaman diliminin başlangıcında Kurupelit Kampüsü’ne adım atan gençler,  bu yıl ilk kez fakültelerine tramvayla ulaşmanın rahatlığını da yaşadı. 

Samsun OMÜ'de ön lisansta 14 bin 826, lisansta 33 bin 678, yüksek lisansta 4 bin 720, doktorada bin 370 ve yaklaşık 5 bini uluslararası olmak üzere toplam 54 bin 594 öğrencinin dersbaşı yaptığı belirtildi.

Yeni dönemde yeni bölümler
Bu arada Samsun OMÜ'de yeni bölümleri de bünyesine kattı. OMÜ’de bu yıl ilk kez öğrenci alan lisans bölümleri ve ön lisans programları ise şöyle:

-Bafra İşletme Fakültesi / “Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri” (Lisans) 
-Mimarlık Fakültesi / “Şehir ve Bölge Planlama” (Lisans)
-Sağlık Bilimleri Fakültesi / “Dil Ve Konuşma Terapisi” (Lisans) 
-Çarşamba İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi / “Tarih” (Lisans)
-Terme Meslek Yüksekokulu / “Lojistik Programı” (Ön Lisans)
-Vezirköprü Meslek Yüksekokulu / “Bilgisayar Programcılığı” (Ön Lisans)  
-Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu / “Mekatronik Programı” (Ön Lisans)