GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-12-2019 18:46

Samsun OMÜ'de tuvalette kopya düzeneği bulundu

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi'ndeki Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı öncesi güvenlik görevlileri tarafından yapılan kontrollerde kopya düzeneği ele geçirildi. Düzeneği yapan öğrenciler yakalanırken, bulan güvenlik görevlilerine ise teşekkür belgesi verildi.

Samsun OMÜ'de tuvalette kopya düzeneği bulundu

Samsun OMÜ  Fen Edebiyat Fakültesi'ndeki Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavından bir gün önce rutin kontrollerini yapan güvenlik görevlisi Fatih Tağhan ve Arslan Eliboli, erkekler tuvaletinde bir paket tespit etti. Pakette, wifi sağlayıcısı, kamera, kulaklık gibi kopya düzeneğibulundu. Güvenlik görevlileri tarafından OMÜ Güvenlik amirliğine ve il emniyet birimlerine durum bildirildi ve düzeneği hazırlayan kişiler sınav günü suçüstü yakaladı.

Rektör Bilgiç’ten başarılı güvenlikçilere teşekkür belgesi
Samsun OMÜ Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, suçun oluşmasını önlenmesinde ve suç delillerini emniyet birimlerine teslim edilmesindeki başarıları nedeniyle güvenlik görevlileri Arslan Elibol ve Fatih Tağhan’a teşekkür belgesi takdim etti. 

Toplantı Salonundaki takdim törenine Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Genel Sekreter Yardımcıları Serap Sivrioğlu Sezer, Mustafa Kemal Çayıroğlu, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü Uğur Can, Koruma ve Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı Özcan Canpolat katıldı. 

SAMSUN HABER HATTI
 

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA