Samsun OMÜ´de Uluslararası Hemşirelik Eğitimi kongresi düzenlenecek

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü´nün ev sahipliğini yapacağı “Uluslararası Karadeniz Hemşirelik Eğitimi Kongresi” 12-13 Ekim tarihlerinde Samsun´da gerçekleştirilecek.

Samsun OMÜ´de Uluslararası Hemşirelik Eğitimi kongresi düzenlenecek
Samsun OMÜ´de Uluslararası Hemşirelik Eğitimi kongresi düzenlenecek cihan

Uluslararası Karadeniz Hemşirelik Eğitimi Kongresi'nin (International Congress of Black Sea Nursing Education-ICOBNE) ana teması “Öğrencilere hemşire gibi düşünme ve davranma becerisi kazandırma; yenilikçi yollar geliştirmek için bir davet” olarak belirlendi.

Karadeniz bölgesinde yapılacak ilk Uluslararası Hemşirelik Eğitimi Kongresi olan toplantıya farklı alanlarda çalışan yerli ve yabancı akademisyen, araştırmacı, klinisyen ve öğrenci hemşireler katılacak. Kongrede 11 farklı ülke, 24 üniversite ve 2 hastaneden 27 yerli ve yabancı konuşmacı, öğrencilere hemşire gibi düşünme ve davranma becerisi kazandırmada yenilikçi yollar geliştirme konusunda, hemşirelik eğitiminde yer alan son gelişmeleri kendi ülkelerindeki uygulama deneyimlerini anlatacak.

Kongrenin birinci gününde ‘Bakım davranışının öğretiminde kuramdan eyleme’, ‘Hemşirelik eğitiminde toplumsal cinsiyet’, ‘Öğrencinin profesyonel sosyalizasyonu’, ‘Hemşirelik tanılarının öğretimi’ konularına yer verilirken, ikinci gününde ‘Hemşirelik eğitiminde yasal ve etik konular’, ‘Hemşirelik eğitiminde akreditasyon’, ‘Mesleki kimliğin yapılandırılması’, ‘Hemşirelik eğitiminde innovatif yaklaşımlar’, ‘Değişen dünyada hemşirelik eğitimi’ ele alınacak.

Kongre ana temasını içeren ulusal bir çalıştay kongrenin ikinci gününde yer alacak ve çalıştay raporu ilgili kurum ve kuruluşlar ve hemşirelik camiasıyla paylaşılacak. “Bakım Davranışları Geliştirme Kursu”, “Yazarak İyileşme ve Yaratıcı Yazarlık Kursu” ve ‘Sihirli Yaratımlar Kursu’ ile çok sayıda bildirinin yer alacağı kongre 12-13 Ekim 2017 tarihlerinde Sheraton Grand Samsun Otel’de gerçekleştirilecek.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı