Samsun OMÜ´nün yeni öğrencilerine ´Oryantasyon Programı´ düzenlendi!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi´ni kazanan ve OMÜ ailesine yeni katılan öğrenciler Kurupelit Yerleşkesi’ne akın etti. Sabah erken saatlerden itibaren yerleşkeye gelen heyecan içindeki öğrencilere aileleri de eşlik etti. Öğrencilerin üniversite yaşamlarına adate olmalarını sağlamak için “Oryantasyon Programı” düzenlendi.

Samsun OMÜ´nün yeni öğrencilerine ´Oryantasyon Programı´ düzenlendi!
Samsun OMÜ´nün yeni öğrencilerine ´Oryantasyon Programı´ düzenlendi! cihan

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne (OMÜ) 2017-2018 akademik yılında kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerinin üniversite ve kampüs yaşamına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak ve hızla adapte olabilmelerini sağlamak için 30 akademik birimde Program kapsamında fakülte dekanları öğrencileri her yönüyle bilgilendirdi.

Öğrenci Oryantasyon Programı vesilesiyle OMÜ’nün yeni öğrencileri; diğer öğrencilerle tanışmanın yanı sıra kayıtlı oldukları bölüm/programlarda görev yapan yöneticileri, akademik ve idari personeli tanıma fırsatı da buldu. Oryantasyon programları kapsamında OMÜ’nün yeni üyeleri, kazandıkları fakülte/bölümler ve öğrenci toplulukları hakkında detaylı bilgi sahibi olurken kampüs hayatının küçük bir provasını da yapma imkânına kavuştular.

Yaklaşık 10 bin yeni öğrencinin kayıt yaptırdığı OMÜ’de, bunun yanı sıra Öğrenci İşleri Daire Başkan Yardımcısı Aydın Karatay da Sağlık Bilimleri Fakültesinde barkovizyon eşliğindeki sunumunda genel olarak üniversitenin tüm işleyişi ve çalışmaları ile ilgili öğrencilere bilgi verdi. Karatay, ayrıca aynı anda iki diploma alarak hayata iki adım önde başlama sloganı ile çift anadal, yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde öğrenci değişim programlarına katılım ve erken mezuniyet gibi konularda OMÜ’nün sunduğu imkânları da öğrencilerle paylaştı.

“Birlik-beraberlik içinde var gücümüzle çalışmaya devam”
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç de 2017-2018 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla yayınladığı mesajda öğrenciler, bilim insanları ve çalışanlar için yeni dönemin hayırlı ve başarılı olması temennisinde bulunarak “Bu temennilerimizin hayata geçmesi noktasında ve kalite güvence sisteminin inşası için çıktığımız yolda üniversitemizin tüm mensuplarıyla sinerji ve birlik-beraberlik içinde var gücümüzle çalışacağımızı da tekrardan paylaşmak istiyorum. Güzel bir eğitim-öğretim yılı dileğiyle OMÜ Ailesinin tüm mensuplarına selam ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı