17 AĞUSTOS 2018

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi´nde ilk kaydı Rektör Bilgiç yaptı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi´nde (OMÜ) 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk öğrenci kaydını Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç yaptı. Rektör Bilgiç, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu´nu kazanan Davut Bayrak ile Tıp Fakültesini kazanan Furkan Kök´ü tebrik ederek kayıtlarını gerçekleştirdi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi´nde ilk kaydı Rektör Bilgiç yaptı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi kesin kayıtları başladı. OMÜ Yaşam Merkezinde yapılan kayıtların haricinde öğrenciler isterlerse e-devlet üzerinden de kayıt yaptırabiliyor.

Samsun OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sit Bilgiç, üniversiteye ilk öğrenci kaydını kendi elleriyle yaptı. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nu kazanan Davut Bayrak ile Tıp Fakültesi'ni kazanan Furkan Kök adlı öğrencileri tebrik ederek kayıt işlemlerini yapan Rektör Blgiç, daha sonra kayıt için gelen diğer öğrencilerle sohbet etti.

Bu arada yaklaşık 9 bin öğrencinin bu sene kayıt yaptıracağı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci İşleri Daire Başkan Yardımcısı Aydın Karatay, bu sene tüm okullarda kayıtların tek merkezden yapılacağını belirterek, "Öğrencilerimiz isterlerse e-devlet üzerinden de kayıt yaptırabiliyor. Bir öğrenci kaydı 30 saniye gibi kısa bir sürede tamamlanıyor. Öğrencilerimiz için her türlü danışma masası kurarak kendilerine yardımcı oluyoruz. SAMULAŞ da ayrıca stant açarak kayıt yaptıran öğrencilere indirimli biniş kartı veriyor. Öğrencilerimiz kesin kayıtlarını yaptırdıktan sonra mutlaka eğitim ve öğretim haklarından faydalanabilmesi için ders kayıtlarını yaptırmalılar. 18 Eylül tarihinde de tüm fakülte ve yüksekokullarda oryantasyon faaliyeti olacak. Tüm öğrencilerimizi davet ediyoruz” dedi.

Karatay, kayıtların 5 gün süreceğini ve ayrıntılı bilgi ve kılavuza Üniversitenin www.oidb.omu.edu.tr adresinden ulaşılabileceğini de söyledi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler