GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-01-2021 06:06   Güncelleme : 06-01-2021 14:33

Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon'da peş peşe orman yangını

Kış aylarının yaşandığı bu günlerde Karadeniz'in 4 ilinden peş peşe orman yangını haberleri gelmeye başladı. Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon'da ormanlık alanlarda çıkan ve rüzgarın da etkisiyle genişleyen yangına ekipler tarafından müdahale ediliyor.

Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon'da peş peşe orman yangını

Karadeniz'in 4 ilinde peş peşe ormanlık alanda yangın çıktı. Samsun'un Çarşamba İlçesi Ordu Mahallesi ile Ayvacık ilçesi Söğüt Pınarı Mahallesi sınırlarındaki ormanlık alanlarda ve Terme İlçesi'nde  Milli Parklar Müdürlüğü tarafından "Yaban Hayatı Koruma Sahası" ilan edilen Gölyazı bölgesindeki sazlık alanda gece saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Rüzgarın da etkisiyle genişlemeye başlayan yangına Orman İşletme Şefliği ile itfaiye ekipleri müdahalede bulunmaya çalıştığı belirtildi.

Ordu'nun Ünye İlçesi'nin Hızarbaşıgünlük, Aydıntepe, Yeşiltepe, Tekkiraz, Çınarcık Mahalleleri ile Korgan, Çaybaşı, Akkuş ilçeleri,  Giresun'un Tirebolu İlçesi Kovancık Köyü, Trabzon'un Beşikdüzü İlçesi Hünerli, Araklı İlçesi Merkezköy, Of İlçesi Dağalan ve Sürmene İlçesi Oylum Mahallesi sınırlarındaki ormanlık alanlarda da yangın çıktığı ve söndürme çalışmaların devam ettiği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI