GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-12-2019 14:53

Samsun Salıpazarı'nda magandalar parkı tahrip etti

Samsun'un Salıpazarı ilçesi'ndeki bazı park ve çocuk oyun grupları, kimliği belirsiz şehir magandaları tarafından tahrip edildi. Salıpazarı Beledye Başkanı Halil Akgül, "Hepimizin ortak malı olan tesislere yapılanlar, sadece bizlerin çalışması ve emeğine değil, tüm hemşehrilerimizin hakkına yapılmış bir saldırıdır" dedi.

Samsun Salıpazarı'nda magandalar parkı tahrip etti

Samsun'un 23 bin nüfuslu Salıpazarı ilçesi'nde son günlerde parklara ve çocuk oyun gruplarına yönelik kimliği belirsiz kişi veya kişilerin yaptığı saldırılar büyük tepki gördü. 

Magandaların parklardaki bankları, kulübeleri, tuvalet kapılarını, aydınlatma lambalarını ve çocuk oyun gruplarını kırarak tahrip etmesinine bir anlam veremediklerini belirten Salıpazarı Belediye Başkanı  Halil Akgül, "Salıpazarı Belediyesi olarak bizlerin en büyük görevi, ilçede yaşayan her bir hemşehrimizin ihtiyaç duyduğu hizmeti vermek, vatandaşlarımızın rahatı ve mutluluğuna katkı sunmaktır. Bunu yaparken de söz tüm hizmetlerin, tesislerin yapıların ve projelerin parasının da vatandaşlarımızın vergileriyle hayata geçtiği hassasiyetine büyük özen gösteriyoruz. Biz böylesine titiz bir tutum içerisindeyken ilçemize kazandırdığımız parklarımızın, tesislerimizin ve sosyal alanlarımızın kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zarar verilmesi bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Zira söz konusu alan, eser ve tesislerin tamamı birer kamu malıdır ve tüm ilçeye aittir. Hepimizin ortak malı olan tesislere yapılanlar sadece bizlerin çalışması ve emeğine değil, tüm hemşehrilerimizin hakkına  yapılmış bir saldırıdır" dedi.

Başkan Akgül, şehir magandaların yakalanması ve cezalandırılmasına yönelik hukuki süreç başlattıklarını, tahrip edilen parkların yenileneceğini de dile getirdi.

SAMSUN HABER HATTI