24 EYLÜL 2018

Samsun Şehir Hastanesi´nin yapılacağı yer belli oldu!

Samsun´da 1500 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi´nin yapılacağı yer açıklandı. Sağlık Bakanlığı, Şehir Hastanesi´nin Canik ilçesi Dereler Mahallesi´nde 400 dönümlük arazi üzerine yapılacağını duyurdu.

Samsun Şehir Hastanesi´nin yapılacağı yer belli oldu!

Samsun ve bölge illeri açısından sağlık kampüsü görevini yrütecek olan Şehir Hastanesi ile ilgili yer tespit çalışmaları tamamlandı. 1200-1500 yatak kapasiteli Şehir Hasztanesi'nin Canik ilçesi Dereler Mahallesi'nde kurulacağı açıklandı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın, arazinin devri için imzaladığı yazının Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na gönderildiği belirtildi.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, şehir hastanesi için bir süredir uygun yer arayışının sürrdürüldüğüne dikkat çekilerek, "Samsun şehir hastanesi, tahsisi istenen 12 bin 449 ada 1 parselde 167 dönüm bir, 12 bin 450 ada 1 parselde 234 dönüm bir olmak üzere toplam 400 dönüm arazi üzerinde yükselecek. Yer tespiti konusunda mutlu sona ulaşılan Samsun Şehir Hastanesi’nin 2018 yılı içinde temelinin atılması öngörülüyor. Şehir hastanesinin tamamlanmasıyla sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması ve sağlık turizminin geliştirilmesi hedefleniyor" denildi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 2 kadının cesedi bulundu
2 kadının cesedi bulundu
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı