GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-11-2020 15:03   Güncelleme : 14-11-2020 15:03

Samsun Şehir Hastanesi'nin yer teslimi firmaya yapıldı

Samsun Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Canik İlçesi'nde yapılacak olan 900 yataklı Şehir Hastanesi'nin yer tesliminin ilgili firmaya yapıldığını açıkladı.

Samsun Şehir Hastanesi'nin yer teslimi firmaya yapıldı

Samsun'un Canik İlçesi  Dereler Mahallesi'ne Sağlık Bakanlığı tarafından 34 bin metrekarelik alana yaptırılacak olan ve bir süre önce ihale süreci tamamlanan 900 yataklı 'Samsun Şehir Hastanesi'nin yer teslimi, Sağlık Bakanlığı Yatırım Daire Başkanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü Yatırım Takip Birimi tarafından yüklenici firmaya  yer teslimi gerçekleştirildi.

Samsun Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Türkiye'nin önemli sağlık merkezlerinden olan Samsun'un çevre ülkelere de sağlık hizmeti sunan bölgesel bir 'Sağlık Merkezi' haline geleceğini belirterek, "Bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında Onkoloji Merkezi, Organ ve Doku Nakli Merkezi, Kalp Damar Cerrahisi ve Göğüs Hastalıkları Merkezi, Nükleer Tıp Merkezi, Genetik Hastalıklar Merkezi, Üreme Yardımcı Tedavi Merkezi, İnme ve Yanık Merkezleri gibi birçok farklı üniteyi barındıracak hastanemiz, Samsunumuz için bir gurur kaynağı ve sağlık hizmetinin ülkemizde nereden nereye geldiğinin bir göstergesi olacak. Bu önemli sağlık yatırımını ilimize kazandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a,  sürecin ilk gününden itibaren tüm aşamalarında desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, önceki dönem Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a, Valimiz Dr. Zülkif Dağlı’ya, değerli milletvekillerimize ve süreci yakından takip eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve Canik Belediye Başkanımız İbrahim Sandıkçı’ya katkılarından dolayı tüm Samsunlular adına teşekkür ediyor, yeni hastanemizin tüm Samsunumuza ve bölge insanımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

SAMSUN HABER HATTI