GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-12-2019 13:29

Samsun Sheraton Oteli satılacak iddiası!

Tanrıverdi Holding tarafından 150 milyon dolara inşa edilen, Starwood Hotels Resorts Worldwide'in işletmeciliğini üstlendiği Sheraton Samsun Hotel'in satılacağı iddiası kulislere bomba gibi düştü. Holding'in Beşiktaş'taki lüks oteli de satışa çıkaracağı öne sürüldü.

Samsun Sheraton Oteli satılacak iddiası!

Para Dergisi'nin haberine göre, Tanrıverdi Holding'in otellerini satışa çıkardığı iddia edildi. Haberde aktarılan bilgilere göre,  Tanrıverdi Holding’in temelleri 1900’lü yılların başına dayanıyor.  Tekstilci bir aile. Dedeleri manifaturacılık yapıyordu. 1970'te Recep ve İbrahim Tanrıverdi kardeşler ilk şirketleri Tanrıverdi Mensucat'ı kurdu.

Bugün bu şirket perde markası Verdi ile biliniyor. Aslen Samsun Çarşambalılar. Manifaturacılık işleri büyüyünce önce Samsun'a göçtüler.. 1966'da da İstanbul'a geldiler.. Tanrıverdi, şu anda dünyanın önde gelen entegre perde üreticilerinden biri durumunda.

Aile son yıllara kadar hep tekstil işiyle iştigal etti, ancak son yıllarda turizm alanında da ciddi yatırımlar yapmaya başladı.. İstanbul Beşiktaş'ta Dolmabahçe Sarayı ile Deniz Müzesi arasında çok lüks bir otel yaptılar.. Oteli dünyaca ünlü otel zinciri Shangri-La Hotels işletiyor.

İYİ BİR MÜŞTERİ ÇIKARSA
Grubun bir de Samsun'da yaptığı bir oteli var; "Sheraton Samsun Hotel". Yatırım maliyeti 150 milyon dolar olarak açıklandı.. 221 odalı otel 122 metre yüksekliği ile Karadeniz Bölgesi'nin en yüksek binası unvanına sahip. 

Tanrıverdi Holding'in Samsun'daki oteli satışa çıkardığı Karadenizli işadamlarının dilinden düşmüyor. İyi bir müşteri bulunursa satılacak. Holding'in, bir dönem İstanbul Beşiktaş’ta Dolmabahçe Sarayı ile Deniz Müzesi arasındaki dünyaca ünlü otel zinciri Shangri-La Hotels'in işlettiği otele Katarlıların talip olduğu medyaya yansımıştı. Sonrasında bu iddialar doğrulanmadı., ancak bu satış söylentileri tekrar gündeme gelmeye başladı.İyi bir müşteri çıkarsa Beşiktaş'taki otel de satılacak.

TANRIVERDİ HOLDİNG:

Tanrıverdi Holding'​in temelleri 20.yüzyıl Başlarında Samsun'un Çarşamba İlçesinde tekstil üzerine başlayan perakende mağazacılık faaliyetleri ile atıldı. Recep ve İbrahim Tanrıverdi kardeşler, babalarının yanında meslek hayatına başlamalarının ardından 1970 yılında Tanrıverdi Mensucat A.Ş 'yi kurdu. 1986 yılında Çatalca'da inşa edilen fabrikada Gipür ve Brode üretimine başlandı. Ardından yapılan büyük yatırımlarla 1988 yılında üretim zincirine İplik Büküm, Dokuma, Boya-Apre, Konfeksiyon eklendi. 1995 yılında tüm şirketler Tanrıverdi Holding çatısı altında birleşti.

Bugün Tanrıverdi dünyanın önde gelen entegre perde üreticilerinden biri. VERDİ ve TANRIVERDİ markası ile 80'i aşkın ülkede ilk tercih edilen markalar arasında.