GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-01-2021 13:13   Güncelleme : 17-01-2021 13:13

Samsun Subaşı Meydanı yeniden düzenleniyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, hem mimari hem de tarihi doku açıdan bölgeye değer katması planlanan Subaşı Meydan Düzenlemesi projesine start verildi. Subaşı Yer Altı Camisi'nin de bulunduğu bölgede yıkımın tamamlanmasıyla birlikte 1472 metrekare alan üzerine 150 araçlık 2 katlı mekanik otopark ve mescit inşa edilecek.

Samsun Subaşı Meydanı yeniden düzenleniyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Subaşı'nda Yer Altı Camisi'nin de bulunduğu bölgede yıkım ve meydan düzenleme çalışmalarını başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, proje kapsamında meydan içerisindeki tarihi dokunun ortaya çıkarılacağını, Hamidiye Çeşmesi ile tarihi dokuya uygun bir mescit inşa edileceğini belirtti.

Toplam 1472 metrekare alan üzerine inşa edilecek proje kapsamında Subaşı Meydanı'ndaki yeni düzenleme çalışmalarının bölgeye büyük bir değer katacağını ifade eden Başkan Mustafa Demir, "Otopark yapısı tam otomatik mekanik sistem olup 2 katlı inşa edilecek. 150'ye yakın araç park edilebilecek.  Proje kapsamında meydan içerisindeki Hamidiye Çeşmesi tarihi dokuya uygun olarak yeniden inşa edilecek. Subaşı tam otomatik otopark, cephelerindeki yeşil bitkilendirme uygulamaları ve çevre düzenlemesi ile fark yaratacak. Mimari olarak çevreyle uyumlu bir görüntü sunmayı hedefliyoruz. Tamamlandığında hem mimarisi, hem dokusu ile bölgeye ciddi bir değer katacak" dedi.

Her anlamda yatırımların artarak devam edeceğini ve Samsun’u yeniden inşa ettiklerini ifade eden Başkan Demir, “İnandığımız yolda, gayret, samimiyet ve hakkaniyetle Samsun’u güzel yarınlara taşımak için ekip arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Tüm çabamız halkımızın refahı ve mutluluğu için” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI