GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-03-2020 01:52

Samsun Tabipler Odası'ndan Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı! İçme suyundan ücret almayın

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne, koronavirüs ile mücadele kapsamında içme sularından ücret alınmaması çağrısında bulundu.

Samsun Tabipler Odası'ndan Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı! İçme suyundan ücret almayın

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın dolayısıyla ülkemizin ciddi bir salgın ile mücadele ettiğini, böylesi günlerde herkesin gereksinim duyduğu içme suyundan Büyükşehir Belediyesi'nin 3 ay boyunca ücret almamasını istedi.  Bunun olmaması halinde evde yaşayan her bir kişi için günde 150 litre suyun belediyeler tarafından ücretsiz sağlanmasını öneren Erkan açıklamasında şunları aktardı:

"Dünya Sağlık Örgütü tarafından en az 20 saniye süresince ellerin su ve sabunla usulüne uygun yıkanmasının salgının yayılmasını önlemek için alınabilecek en etkili tedbirler olarak açıklanmıştır. Yurttaşlarımıza ellerini sıklıkla yıkama çağrısı yapılırken, bu çağrının amacına ulaşması için tüm yurttaşlarımızın su gereksinimi ücretsiz olarak karşılanmalıdır. Belediye meclisleri ivedi olarak sanal ortamda toplanmalı, evde yaşayan her yurttaş için günde 150 litre suyun ücretsiz sağlanmasına ilişkin karar almalı ve karar hemen yürürlüğe konmalıdır. Samsun Tabip Odası olarak Büyükşehir Belediyesini tüm yurttaşların su gereksinimlerini ücretsiz karşılamaya çağırıyoruz.”

SAMSUN HABER HATTI