Samsun Tekkeköy´de 500 öğrenci meydanda kitap okudu!

Tekkeköy Belediyesi ile İlçe Halk Kütüphanesi´nin düzenlediği etkinlikte 500 öğrenci ve vatandaşlar ilçe meydanında kitap okudu.

Samsun Tekkeköy´de 500 öğrenci meydanda kitap okudu!
Samsun Tekkeköy´de 500 öğrenci meydanda kitap okudu! cihan

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde her yaştan insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla Tekkeköy Belediyesi ile İlçe Halk Kütüphanesi anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. ilçe meydanında her yıl olduğu gibi bu yılda Kütüphaneler haftası kapsamında kitap okuma etkinliği düzenledi.

Tekkeköy Meydanında yapılan etkinliğe AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, İlçe Halk Kütüphanesi sorumlusu Cengiz Korkmaz ve yaklaşık 500’e yakın öğrenci ile vatandaşlar katıldı.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar etkinlik öncesinde yaptığı konuşmada, çocuklara küçük yaştan itibaren okuma sevgisini aşılamak amacında oldularını belirterek, “Kitaplar sayfalarında farklı konularda bilgiler barındıran birer hazinedir. Birçok konuyu, merak edilen soruyu kitaplardan öğrenebiliriz. Yine hikaye, roman gibi kitaplar ile hayal gücümüz zenginleşerek hayata bakış açımız değişebilir. Her insanın hayatını değiştiren bir kitap olmuştur. Bu yıl 3'ncüsünü düzenlediğimiz meydanda kitap okuma etkinliğimiz ile çocuklarımızın ufkunu açan hayatını değiştiren kitaplarla çocuklarımızı buluşturduk. Özellikle okumayı seven bir neslin yetişmesi cehaletin önlenmesindeki en büyük silah olacaktır. İslam’ın ilk emri de oku’dur. Bu bilinçle her yıl Kütüphaneler Haftasında 500’e yakın çocuğumuzla ilçe meydanımızda bir araya gelerek okuma konusunda farkındalık oluşturuyoruz. Kitap okumanın yeri ve zamanı yoktur. Kitap okumak içinde boş zaman aranmaz. Kitap okumak için boş zaman ayarlanır. İşte bizde ilçe meydanında herkesin dikkatini kitap okuma etkinliğimize çekerek bir farkındalık ortaya koyduk. Belediye olarak bilgili, sorumluluklarını bilen kültürlü bir toplum oluşması adına üzerimize düşen ne varsa yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu amaçla yine İlçe Halk Kütüphanemizle başlatmış olduğumuz ‘1 Kitap 1 Hayat’ projemiz ile ilçemizdeki tüm öğrencilerimize bir kitap hediye etmiştik. Şimdide etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimize okudukları kitapları hediye ediyoruz. İlçe Halk Kütüphanemizi ile birlikte düzenlediğimiz etkinliğimize katılan AK Parti Samsun Milletvekilimiz Sayın Ahmet Demircan’a, Kaymakamımıza, tüm katılımcılarımıza, Tekkeköy’ümüzün geleceği olan minik yavrularımıza ve hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra ilçe meydanında 500 öğrenci ve vatandaşlar sandalyelere oturup sessiz bir şekilde kitap okudu.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı