GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-03-2020 16:35

Samsun Tekkeköy'de 65 yaş üstü ve işsizlere ekmek ücretsiz dağıtılacak

Samsun'un Tekkeköy Belediyesi, fırın işletmecileriyle yapılan görüşmeler sonunda 65 yaş üstü ve işsiz olanların ailelerine ekmeği ücretsiz olarak dağıtmaya başladı.

Samsun Tekkeköy'de 65 yaş üstü ve işsizlere ekmek ücretsiz dağıtılacak

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında harekete geçen Tekkeköy Belediyesi anlamlı bir kampanyaya imza attı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçedeki fırın işletmecileriyle yaptığı görüşme sonrasında,  ihtiyaç sahibi vatandaşların, evinden çıkamayan 65 yaş üstü yaşlıların, kronik hastaların ve özellikle işi ile alakalı sorun yaşayan ihtiyaç sahiplerinin günlük ekmek ihtiyacının ücretsiz karşılanacağını söyledi. 

İlçe sınırları içerisinde yaşayan hiçbir vatandaşın koronavirüs  tedbirlerİ kapsamında sorun yaşamaması için gerekli önlemlerin alındıpına dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Kaymakamımız Edip Çakıcı başkanlığında ilçemizde fırın işletmeciliği yapan kardeşlerimizle bir araya geldik. İlçemizdeki ihtiyaç sahibi tüm ailelerin evlerine temel gıda maddesi olan ekmeğin girmesi için fırın işletmeciliği yapan kardeşlerimiz elini taşın altına koydu. Bu süreçte ihtiyaç sahibi herkesin evine sofrasına ekmek girecek. Süreç boyunca fırın işletmecilerinin bizlere teslim ettiği marka ve fişlerle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın  günlük ekmeklerini karşılayacağız"dedi.

SAMSUN HABER HATTI