GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-01-2023 13:17

Samsun Terme Çayı ıslah projesi hız kazandı

Samsun'un Terme ilçesini sel kabusundan kurtaracak "Terme Çayı Islah Projesi"nde çalışmalar hız kazandı. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç DSİ 7. Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik'le bir araya gelerek, yapılacak çalışmalar hakkında geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Samsun Terme Çayı ıslah projesi hız kazandı

Samsun'un Terme ilçesinde, şehir merkezinden geçen çayın genişliğini 40 metreden 80 metreye çıkaracak projede son aşamaya gelindi.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, DSİ 7. Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ve Teknik heyeti ile yaptığı toplantıdan sonra açıklamada bulunarak, "İlçemizi sel kabusundan kurtaracak Terme Çayı Islah Projesi'nin Etüt ve haritalama çalışmaları daha önce tamamlanmıştı. DSİ Bölge Müdürümüz Sayın Köksal Buğra Çelik'le istişarede bulunarak, projeyi hızlandırmak için çaba gösteriyoruz. Şehir merkezimizde Terme Çayı'nın genişliğini 50 metreden 80 metreye genişleterek, çift taraflı kazık sistemli duvarlar yapılacak. Projenin yapım çalışmalarına en kısa süre içinde başlanacak. İlçemizde her yağmurda yaşanan sel korkusu artık tarih olacak. Günübirlik değil 50 yıl sonrasını planlayarak, projelerimizi geliştiriyoruz" dedi.