GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-04-2020 16:31

Samsun Terme'de 'Sel Kabusu' sona eriyor

Samsun'un Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı protokolle Terme Çayı Islah Projesi kapsamdaki istimlak çalışmalarının bu yıl hayata geçirileceğini ve sel kabusunun artık sona ereceğini söyledi.

Samsun Terme'de 'Sel Kabusu' sona eriyor

Samsun'un Terme İlçesi'nin sel kabusundan kurtarılmasına yönelik  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı protokolle Terme Çayı Islah Projesi kapsamındaki istimlak çalışmalarının bu yıl hayata geçirileceği açıklandı.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç,  proje kapsamında 5 milyon liralık ilk istimlak ödeneğinin geldiğini belirterek,  “İlçemizde her yağmurda yaşanan sel korkusu artık tarih olacak. Günü birlik değil, 50 yıl sonrasını planlayarak, projelerimizi geliştiriyoruz. Terme Çayı üzerindeki ıslah çalışmaları için gerekli görüşmeleri yaparak, çok şükür olumlu sonuç aldık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı protokolle istimlak çalışması için 5 milyonluk ilk ödenek ayrıldı. En kısa sürede istimlak çalışmaları başlayacak. Daha sonrasında ise, ilçe içinde dere yatağını 80 metreye çıkaracak olan ıslah çalışmaları devam edecek" dedi.

SAMSUN HABER HATTI