GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-09-2022 15:03

Samsun Toybelen Sanayi Sitesi’nin yüzde 50'si tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteği ile TOKİ tarafından Samsun'da inşa edilen Toybelen Sanayi Sitesi'ndeki 1526 dükkan ve 82 ticari birim ile altyapı ve çevre düzenlenmesi çalışmalarının yüzde 50’si tamamlandı.

Samsun Toybelen Sanayi Sitesi’nin yüzde 50'si tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla temeli atılan Samsun'daki Toybelen Sanayi Sitesi'nin yüzde 50'si tamamlandı. 1526 dükkan ve 82 ticari birimin yeraldığı sanayi sitesinde hak sahibi olanlar  2023 yılında yeni yerlerine taşınacak.

Yıkılması planlanan Gülsan Sanayi Sitesi alanı ise Büyükşehir Belediyesi tarafından  Millet Bahçesi’ni içine alacak şekilde halkın kullanımı için dönüştürülecek. Bu alanda Selattin Camii, külliyesi, kültür ve eğitim alanları, 252 dönümlük botanik bahçesi yer alacak.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Toybelen Sanayi Sitesi’nin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye’nin en önemli kentsel dönüşümlerinden birini hayata geçirmiş olacağız. 1526 dükkan ve 82 ticari birim ile birlikte altyapısı sağlam, ulaşım noktasında hiçbir sıkıntısı olmayan, modern bir sanayiyi Samsunluların hizmetine sunacağız. Burada çalışan tüm vatandaşlarımız modern bir sanayi sitesinde çalışma imkanı bulmuş olacak” ifadelerini kullandı.