GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-04-2023 13:19

Samsun TSO'dan 'Borçları yapılandırma' uyarısı!

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yaptığı açıklamada, Resmi Gazetede yayımlanan 7440 Sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile Oda aidat borçlarının yapılandırılmak suretiyle taksitlendirilerek ödenme imkanı getirildiğini söyledi.

Samsun TSO'dan 'Borçları yapılandırma' uyarısı!

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, gecikmiş Oda aidatlarını yapılandırmak suretiyle ödenme fırsatı sağlayan 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hakkında açıklamada bulundu. Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe giren kanunun, 31 Aralık 2022 tarihi itibariyle ödenmesi gerektiği halde ödenmemiş olan 2022 yılı ve öncesi dönemlere ait aidat ödemeleri yapılandırma kapsamında olduğunu söyledi. 

Kredi kartına dokuz taksitte ödenebilecek
Yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin en geç 31 Mayıs tarihine kadar başvuru yapmaları gerektiğini hatırlatan Başkan Murzioğlu, “Üyelerimizin gecikme zammı affı imkanından yararlanabilmesi için 31 Mayıs 2023 tarihine kadar Odamıza bir dilekçe ile başvurması şarttır. Başvuruları Odamıza yapılabileceği gibi https://ebelge.tobb.org.tr adresinden ve E-devlet kapısı üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği-Kimlik Doğrulama Hizmetleri –TOBB Oda / Borsa Üye Bilgi Sistemi Linki kullanılarak yapılabilecektir. Başvurularda, yapılandırma kapsamında kaç taksit talep edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Kanundan yararlanmak isteyen üyelerimiz ödemelerini kredi kartına dokuz takside bölerek de yapabilecektir. Bu durumda birinci taksitin son ödeme günü 30 Haziran 2023 olup, kalan sekiz taksit birer aylık dönemler halinde tahsil edilecektir. Taksitlerden herhangi birinin zamanında ödenmemesi halinde yapılandırma iptal edilecektir. Ayrıca, toplam anapara borç tutarı odamızdan kredi kartına altı  takside bölerek de ödenebilmektedir. Öte yandan, borçları nedeniyle icra işleminin başlatılmış olması durumunda, harç masrafları hariç icra işlemleri durdurulup, icra masrafları ve vekalet ücretleri talep edilmeyecektir. Tüm ilgili üyelerimizin bu fırsattan yararlanmaya davet ediyorum” diye konuştu.