21 KASIM 2018
Advert

Samsun Üniversitesi'nin logosu belli oldu

Samsun’da yeni kurulan 'Samsun Üniversitesi'nin logosu belli oldu. Logoda kullanılan Bandırma vapuru figürü, divit ucu, deniz ve kitap yaprakları ile harmanlanması dikkat çekti.

Samsun Üniversitesi'nin logosu belli oldu

Samsun Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Salih Kesgin, hazırlanan logo ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dikkat edilirse logonun tasarımında Samsun’la özdeşleşmiş değerler kullanılmıştır. Logoda eğitimi önemsediğimizi gösteren bir sembol olarak divit ucu ile Bandırma Vapuru harmanlanmış, kitap görselinin deniz ve dalga halinde algılanması sağlanmıştır. Renklerin kırmızı ve beyaz seçilmesi ile de Türk Bayrağından esinlenerek Samsun renklerine vurgu yapılmak istenmiştir. Şehrimizin tüm dinamiklerini logomuza yansıtarak kurumsallığımızı geliştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Logonun renklerinin kırmızı ve beyaz olması Türk bayrağının renginden esinlendiğini dile getiren Samsun Üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ise  “Nitelikli bir toplum için nitelikli bir eğitim vermeyi hedefleyen üniversite olarak kurumsallığımıza çok önem veriyoruz. Bu yüzden logonun tasarımında birçok seçenekten şehrimize, üniversitemizin misyonuna ve vizyonuna en uygun olanı tercih etmek için çok ayrıntılı bir çalışma yaptık. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana pek çok tasarımı inceledik. Yaptığımız çalışma sonrası şuan ilan ettiğimiz logoya karar verdik. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çalışma yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bizi bu zorlu yolda yalnız bırakmadıkları için şükranlarımı iletiyorum” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karadeniz'de sel ve heyelan
Karadeniz'de sel ve heyelan
Otomobil, pancar yüklü kamyonun altına girdi: 3 ölü
Otomobil, pancar yüklü kamyonun altına girdi: 3 ölü