GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-03-2020 14:07

Samsun Valiliği açıkladı! Asker uğurlama törenleri kaldırıldı

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında asker uğurlama törenlerinin yapılması durduruldu. Bu karara uymayanlar hakkında idari ve adli işlem yapılacak.

Samsun Valiliği açıkladı! Asker uğurlama törenleri kaldırıldı

Samsun Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada,  halkı koronavirüs salgınından korumak amacıyla vatandaşların toplu olarak bulundukları düğün, konferans, seminer gibi  toplantıların geçici süreliğine ertelenmesi gibi birçok farklı tedbir uygulandığı vurgulandı.

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı son genelgeye dikkat çekilen açıklamada, "Askere gidecek olan vatandaşlarımız için toplu olarak askere uğurlama törenlerinin düzenlendiği görülmüş ve bu durumun salgın riskini artıracağı değerlendirildiğinden İçişleri Bakanlığımızın Genelgesi uyarınca İl Umumi Hıfzısıhha Kurulunun 21.03.2020 tarihinde yapılan toplantısında bu tür faaliyetlerin durdurulması kararı alınmıştır. Vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla alınan bu tedbirlere uymayanlar hakkında idari ve/veya adli işlemler yapılacaktır" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA