21 EYLÜL 2018

Samsun Valiliği bir aylık asayiş raporunu açıkladı

Samsun Valiliği bir ay içinde Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanında meydana gelen asayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan, FETÖ suçlarından yakalananlar ile
elde edilen ruhsatsız tabanca sayılarını açıkladı.

Samsun Valiliği bir aylık asayiş raporunu açıkladı

Samsun Valiliği, kamu düzeninin sağlanması, genel sağlık, genel ahlak ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması veya bulundurulması yasak olan her türlü silah, patlayıcı, uyuşturucu madde ve kaçak eşyanın tespiti ile halkıın güven ve huzurunun sağlanması amacıyla, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce ´Polis Sorumluluk Bölgesi´ dahilinde, 1-31 Ocak tarihleri arasında yapılan asayiş uygulaması raporu açıklandı.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Adli ve Önleyici Polislik hizmetleri kapsamında; 78 bin 530 kişinin GBT kaydı sorgulanmış olup, 374 Aranan şahıs yakalanmıştır. 67 bin 415 araç kontrol edilmiş olup, 29 Aranan (Çalıntı-Yakalamalı-Hacizli) araç yakalanmıştır. 660 araç trafikten men edilmiş olup, 16 bin 163 araca cezai işlem uygulanmıştır. Ayrıca 437 kişi hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem yapılmıştır.

Yapılan çalışmalarda; 68 Adet değişik çap ve markalarda ruhsatsız tabanca, 22 Adet Av tüfeği, 15 Adet Kurusıkı tabanca, 240 Adet Kesici ve delici alet (6136 SKM kapsamı dışında) 8.06 gr Eroin, 973.36 gr Esrar maddesi, 4 bin 688 Adet Ectacy uyarıcı hap, 804.37 gr Bonzai (Sentetik Kannabinoid) 6.245 Paket kaçak sigara, 251 Litre Kaçak içki ve 598 adet çeşitli emtialar (elektronik cihazlar) ele geçirilmiştir.

Ayrıca, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturması kapsamında işlem yapılan 159 Şüpheli şahıstan 141 şüpheli yakalanmış ve yakalanan şüphelilerden 10’u tutuklanmıştır. 80 şüpheli şahsa Denetimli Serbestlik tedbiri uygulanmış, 51 şüpheli şahıs ise Cumhuriyet Başsavcılığı’nca serbest bırakılmıştır.

İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince başta terör ve çıkar amaçlı suç örgütleri, uyuşturucu ve asayiş suç şebekeleri olmak üzere vatandaşımızın huzuruna yönelik her türlü tehdide karşı aralıksız olarak mücadele edilmektedir" denildi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteli Şirvan, organlarıyla can olacak
Üniversiteli Şirvan, organlarıyla can olacak
Mahkeme, Galatasaray Adası'nı Maliye Hazinesi verdi
Mahkeme, Galatasaray Adası'nı Maliye Hazinesi verdi