GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-04-2020 01:00

Samsun Valiliği duyurdu! Maskesiz girişler yasaklandı

Samsun Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla tüm hastaneler ile Aile Sağlığı Merkezleri'ne maskesiz girişlerin yasaklandığını duyurdu.

Samsun Valiliği duyurdu! Maskesiz girişler yasaklandı

Samsun Valisi Osman Kaymak Başkanlığı'nda toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, tüm hastaneler ile Aile Sağlığı Merkezleri'ne maske takmadan girilmesinin yasaklanmasına karar verdi.

Konuyla ilgili Samsun Valiliği'nin duyurusunda, "İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 06/04/2020 tarihli 19 no’lu kararı ile; İlimiz genelinde kullanılan toplu taşıma araçları ve sağlık hizmet sunucularına (Tüm Kamu ve Özel Hastaneler,Aile Sağlığı Mrkz.vb.) maskesiz girişlerin yasaklanmasına karar verilmiştir. 20-65 yaş aralığındaki tüm vatandaşlarımız için ücretsiz maske başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden yapmalarına imkan tanıyan hizmet açıldı. Hizmet bağlantısı: https://basvuru.turkiye.gov.tr" denildi.

BİNLERCE TALEP YERİNE GETİRİLDİ
Bu arada Samsun Valiliği, 'Vefa Sosyal Destek Grupları'nın, bugüne kadar ihtiyaçların giderilmesine yönelik gelen 22 bin 824 talebin yerine getirildiğini de açıkladı.

17 İLÇEDE İSTİSNALARI SAĞLAYANLARA SEYAHAT İZİN BELGESİ VERİLİYOR
Samsun Valiliği, İçişleri Bakanlığı'nın araç-giriş çıkışı kısıtlamasına ilişkin ek genelge kapsamındaki istisnaları sağlayan vatandaşlara, Valiliğin yanı sıra Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy'deki kaymakamlıkları da dahil olmak üzere 17 ilçede Seyahat İzin Belgesi verildiğini de duyurdu.

DOSTLARI UNUTMAYIN
Valilik ayrıca, koronavirüs salgını nedeniyle evde kalınan süreçte, yiyecek ve su sıkıntısı çeken sokak hayvanlarının unutulmamasını ve kapı önlerine bir kap su ve mama konulmasının ihmal edilmemesi çağrısında da bulundu.

SAMSUN HABER HATTI