28 MART 2020 Cumartesi 21:39
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-02-2020 07:55

Samsun Valiliği Uyardı: Dolandırıcılara Dikkat!

Samsun Valiliği, inandırıcılığı arttırmak için valilik adını kullanarak tekerlekli sandalye gibi bahanelerle bağış adı altında para talep edenlere karşı vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.

Samsun Valiliği Uyardı: Dolandırıcılara Dikkat!

Samsun Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, valilikten arandığını söyleyerek  tekerlekli sandalye almak gibi bahaneler ile yardım talep eden kişilere itibar edilmemesi  istendi.

Açıklamada, "Valiliğimiz adını kullanan bazı kişi veya kişilerin ilimizde bulunan kimi şirket ve vatandaşlarımızı telefonla arayarak, tekerlekli sandalye almak gibi bahanelerle IBAN numarası ve hesap numarası vererek maddi talepte bulundukları, inandırıcılığı artırmak için de Valilikten aradıklarını söyledikleri tespit edilmiştir. Valiliğimizde görev yapan hiçbir çalışanın böyle bir talebi söz konusu değildir. Vatandaşlarımızın bu tür aramalara kesinlikle itibar etmemelerini önemle hatırlatarak; bu gibi durumlarda vatandaşlarımız, derhal 155 Polis İmdat Hattı’na müracaat ederek bilgi paylaşmaları halinde telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır" denildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA