GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-01-2020 17:55

Samsun Valiliği'nden 'deprem' açıklaması

Samsun Valiliği, Elazığ'daki deprem bölgesindeki arama-kurtarma çalışmalarına destek olmak üzere bölgeye AFAD İl Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin, araçların ve canlı arama köpeklerin gönderildiği açıkladı.

Samsun Valiliği'nden 'deprem' açıklaması

Samsun Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, dün akşam saat 20.55 sıralarında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve Samsun dahil Türkiye’nin bir çok ilinde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremin haber alınmasıyla birlikte Samsun Vali Osman Kaymak’ın talimatıyla İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi harekete geçirildiği vurgulandı.

Açıklamada, toplanma zincirinin faaliyete geçirilmesiyle birlikte tüm personelin kuruma çağrıldığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

İlimiz genelinde herhangi bir hasar olmadığının tespit edilmesinin ardından, depremin etkisini daha çok gösterdiği illerimize destek olmak için AFAD İl Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar sırasıyla aşağıda belirtilmiştir;

1. Afet Lojistik Depo personeli sevkiyat için hazırda bekletilmektedir.

2. 2 araç 9 personelden oluşan Acil Müdahale Ekiplerimiz Saat:22:30 itibari ile deprem bölgesine hareket etmiştir.

3. Afet bölgesine hareket etmek üzere tüm birimlerimizin hazırlığı devam etmektedir.

4. 2 araç 8 personelden oluşan Acil Müdahale Ekiplerimiz Saat:22:55 itibari ile deprem bölgesine hareket etmiştir.

5. Toplamda 4 araç 17 personel deprem bölgesine hareket etmiştir.

6. 1 araç, 3 personel ve 3 canlı arama köpeğinden oluşan ekibimiz saat:00:05 itibari ile deprem bölgesine hareket etmiştir.

7. 2 UMKE aracı, 2 Ambulans, 1 Mobil komuta aracı ve 17 personelden oluşan İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri deprem bölgesine sevk edilmiştir.

8. Deprem bölgesine görevlendirilen ekiplerimizin sosyal ve teknik ihtiyaçlarının karşılanması için konteyneri taşıyan 1 araç 2 personel saat:02:35 itibari deprem bölgesine hareket etmiştir.

9. Deprem bölgesine giden Arama Kurtarma Ekiplerimiz saat 07:00 sularında Malatya İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne ulaşmış olup burada hazır beklemektedirler.1 araç 3 personel ve 3 canlı arama köpeğinden oluşan ekibimizin de kısa süre içinde Malatya İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne ulaşması beklenmektedir.

10. Deprem bölgesindeki afetzedelerimizin kullanımına sunulmak üzere 2 tır ile toplam 518 adet yatak Samsun Lojistik depomuzdan Malatya’ya gönderilmiştir.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

SAMSUN HABER HATTI