GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-11-2019 17:36

Samsun Valiliği'nden 'hastane kantinlerindeki fiyat artışına' açıklama!

Samsun Valiliği, hastane kantinlerinde satışa sunulan ürünlere fahiş fiyat uygulandığı konusunda artan şikayetler üzerine yazılı açıklamada bulundu.

Samsun Valiliği'nden 'hastane kantinlerindeki fiyat artışına' açıklama!

Samsun'da bazı hastane kantinlerinde satışa çıkarılan ürünlerde fahiş fiyat uygulanması, hasta sahipleri ve yakınlarının büyük tepkisine neden oldu. Bu konuda şikayetlerin artması üzerine  Samsun Valiliği yazılı açıklama yaptı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, tüketicini korunması hakkında kanuna istinaeden ilde bulunan hastanelerde ve piyasalarda oluşan fiyat hareketlerinin sürekli takip edildiği vurgulandı ve bu konuda yapılan denetimlerde kantinlerde bir çok üründe indirim sağlandığı ifade edildi.

İşte valilik tarafından yapılan o açıklama:

"Tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını koruyucu, zararlarını tazmin edici, tüketiciyi aydınlatıcı ve bilinçlendirici önlemleri almak üzere, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği kapsamında ilimiz genelinde bulunan hastane kantinlerimizde ve diğer piyasalarda oluşan fiyat hareketleri sürekli takip edilmektedir. Geçtiğimiz günlerde İlimiz yerel basınında çıkan haberlerde hastane kantinlerinde yüksek fiyatla satış yapıldığı gündeme gelmiştir.  Konu ile ilgili olarak Valiliğimize bağlı Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından mezkur kanun ve yönetmelik kapsamında yerinde denetimler gerçekleştirilmiş, yapılan çalışmalar sonucunda hastane kantinlerinde bir çok üründe indirim sağlandığı görülmüştür. Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından bundan sonraki süreçte de denetimlere devam edilecektir" 

SAMSUN HABER HATTI