GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-03-2020 23:52   Güncelleme : 22-03-2020 00:11

Samsun Valiliği'nden sokağa çıkma yasağı sonrası 'yalnız yaşayanlar' için önemli açıklama

Samsun Valiliği, İçişleri Bakanlığı'nın 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirmesinin ardından tek başına yaşayanların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik önemli açıklamada bulundu.

Samsun Valiliği'nden sokağa çıkma yasağı sonrası 'yalnız yaşayanlar' için önemli açıklama

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs ile mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmalarını yasaklama kararından sonra Samsun Valiliği önemli bir duyuruda bulundu.

Valilikte yapılan açıklamada,  tek başına yaşayan ve yakını bulunmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için 112, 155 veya 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekleri ifade edildi.

İşte o açıklama:

"İçişleri Bakanlığımız tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen koronavirüs tedbirleri konulu ek genelge kapsamında;

1) 65 yaş ve üstü olan vatandaşlarımızın

2) Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın (Bağışıklık sistemi düşük, kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlarımız),

21 Mart 2020 Cumartesi saat 24.00 itibarıyla ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.

İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız mağduriyet yaşamamak için 112, 155 veya 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir.

Koronavirüse karşı mücadele Devletmizin tüm birimleriyle hazır olduğunu ve gereken tüm tedbirleri aldığını bilmenizi istiyor, vatandaşlarımızında belirtilen kural ve yasaklara uymasıyla birlikte bu zorlu süreci en kısa sürede atlatacağımıza yürekten inanıyoruz."

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA