GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-01-2020 15:47

Samsun Valiliği'nden vatandaşlara 'dolandırıcılık' uyarısı

Samsun Valiliği, son günlerde Cumhurbaşkanlığı logosu kullanılarak kredi kartı bilgilerini ele geçirmeye çalışan dolandırıcılara yönelik şikayetlerin artması üzerine vatandaşlara uyarıda bulundu. Valilik cep telefonlarına gelen bu tür mesajlara itibar edilmemesini istedi.

Samsun Valiliği'nden vatandaşlara 'dolandırıcılık' uyarısı

Samsun Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı Online İade Sistemi' adı altında vatandaşlarımızın cep telefonlarına dolandırıcılar tarafından ‘T.C. Kimlik Numaranız üzerinden yapılan sorgulama sonucu TRT payı, doğalgaz ve elektrik faturalarınıza yansıtılan 673 TL'lik iade tutarınız bulunmaktadır. İadeleriniz maksimum 24 saat içerisinde size ait banka kredi kartınıza aktarılacaktır. Lütfen size ait kredi kartı bilgilerini giriniz.' şeklinde iletiler gönderilerek vatandaşlarımızın kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmeye çalışıldığı tespit edilmiştir. Vatandaşlarımız, bu ve buna benzer mesajlar aldığında  dolandırıcılar  tarafından gönderildiğini bilmeli ve bu kişilere kesinlikle itibar etmemelidirler" denildi.

Bu arada dolandırıcıların sahte web siteleri kurarak aynı yöntem ile vatandaşları tuzağa düşürmeye çalıştıkları da öğrenildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA